Montaż listwy bella plast – czy warto stosować tego typu produkt?


Nieprawidłowy montaż okien może wiązać się nie tylko ze stratami ciepła wewnątrz mieszkania, ale także z pęknięciami tynku wokół okna obniżając tym samym estetykę naszej elewacji. Wiąże się to z koniecznością naprawy generując koszty i niepotrzebny stres. Rozwiązaniem które zapobiega w porę temu problemowi jest stosowanie listwy przyokiennej bella plast.

Listwy bella plast – do czego służą?

Tego typu listwy przyokienne zapewniają z jednej strony estetyczne wykończenie tynku wokół okna, z drugiej zaś pozwalają na uzyskanie równomiernych odległości wokół okna tworząc w ten sposób dylatację. Umożliwia ona swobodny ruch okna w tynku, co zapobiega powstawaniu pęknięć elewacji. Popękany tynk to nie tylko brzydki efekt wizualny, ale to także problem z dostającą się pod elewację wodą. Zastosowaniu tego rodzaju listew znacząco także przyśpiesza same prace tynkarskie, chroniąc okno i ościeżnice przed zabrudzeniem.

Najczęściej stosowane są listwy przyokienne zaopatrzone w zbrojącą siatkę szklaną, specjalną nienasiąkliwą piankę dylatacyjną, uszczelkę chroniącą piankę przed zabrudzeniem i zniszczeniem oraz element tracony. Dzięki zastosowaniu listwy bella plast unikniemy pęknięć na styku ościeży okna i tynku, zapobiegającym tym samym przedostawaniu się wody pod ścianę, a jednocześnie to estetyczne wykończenie tynku wokół okna.

Tagi: